fot. PAP/Paweł Supernak

Ruszył nabór wniosków do programu wsparcia dla gmin popegeerowskich

Program wsparcia dla gmin popegeerowskich to szansa dla małych i średnich przedsiębiorstw – powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker. Od poniedziałku ruszył nabór wniosków.

W ubiegłą środę premier Mateusz Morawiecki ogłosił rozpoczęcie programu wsparcia dla gmin popegeerowskich. W ramach tego programu gminy, na terenie których funkcjonowały Państwowe gospodarstwa rolne, będą mogły wnioskować o dotacje na inwestycje w wysokości od 50 tys. do 5 mln zł.

– Chcemy, żeby w tym roku gminy przeprowadziły najbardziej pilne  inwestycje, które w innych częściach kraju już dawno zostały zrobione, a na zapomnianych częściach popegeerowskich tych inwestycji brakuje – mówił Paweł Szefernaker dla rozgłośni „Siódma – Dziewiąta”.

Chodzi przede wszystkim o infrastrukturę drogową, kanalizację, wodociągi, przyłącza gazowe i świetlice. W poniedziałek rozpoczął się nabór wniosków. W ramach programu gminy mogą złożyć maksymalnie trzy wnioski na trzy inwestycje. Odpowiednie formularze dostępne są do pobrania na stronach Kancelarii Premiera i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. [tutaj]

Nabór  wniosków zakończy się 12 lutego.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl