fot. PAP/Rafał Guz

Rusza portal, który ułatwi uchodźcom z Ukrainy znalezienie pracy

Rusza rządowy portal pracawpolsce.gov.pl z ofertami pracy dla obywateli Ukrainy, którzy przyjechali do Polski po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji. Ukraińcy posiadający numer PESEL, po wypełnieniu krótkiego formularza, mogą odnaleźć oferty odpowiadające ich kwalifikacjom zawodowym.

Pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, Janusz Cieszyński, na konferencji poinformował, że logowanie do portalu jest możliwe za pomocą Profilu Zaufanego.

System jest bardzo prosty i w 100 proc. bezpieczny. To jest system, który daje regularne informacje o nowych ofertach pracy, ponieważ raz na tydzień obywatel Ukrainy będzie mógł otrzymać informacje na temat tego, jakie oferty pracy pojawiły się w systemie. Portal będzie służył tak długo, jak będzie potrzebny. Bardzo zależy nam na tym, żeby jak największa liczba osób skorzystała z portalu i dlatego zapraszamy wszystkich. System jest już dostępny w internecie i całkowicie bezpłatny –  mówił Janusz Cieszyński.

Pełnomocnik rządu wskazał, że wśród Ukraińców, którzy przyjechali do Polski, znaczną grupę stanowią osoby z wyższym wykształceniem. Ponadto większość uchodźców to kobiety. Janusz Cieszyński podkreślił, że pierwszym krokiem ze strony rządu na rzecz wparcia obywateli Ukrainy było uruchomienie systemu nadawania numeru PESEL. Skorzystało z niego 1,1 mln osób.

RIRM

 

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl