fot. pixabay.com

Rusza „Paczuszka dla Maluszka”

Rozpędu nabiera „Paczuszka dla Maluszka 2021”. Dary w postaci chemii kosmetycznej i niezbędnych artykułów do pielęgnacji dzieci co roku trafiają do domów samotnej matki, domów dziecka czy hospicjów perinatalnych w całej Polsce. Fundacja Małych Stópek zachęca do włączenia się w inicjatywę poprzez przygotowanie paczki lub zostanie koordynatorem.

„Paczuszka dla Maluszka” to charytatywna akcja, która odbywa się już po raz ósmy. Jej inicjator – Fundacja Małych Stópek – zbiera pieluchy oraz artykuły chemii kosmetycznej, m.in. oliwki, szampony, kremy oraz pudry dla dzieci. Wszystkie  paczki otrzymane od darczyńców w okolicach świąt Bożego Narodzenia przekazywane są do ośrodków pomocowych bądź osób indywidualnych – matek, które spodziewają się dziecka lub już urodziły maleństwo. [czytaj więcej]

Symbolem „Paczuszki dla Maluszka” jest specjalna bombka. W zamian za zabranie grafiki z choinki przynosi się paczkę z artykułami pierwszej potrzeby dla dzieci.

fot. Monika Tomaszek

Jeśli nie mamy możliwości przekazania paczki z artykułami do wyznaczonych przez koordynatorów miejsc [sprawdź miejscowości], możemy przekazać Fundacji środki pieniężne, za które zostaną zakupione pieluchy i chemia kosmetyczna. Koszt przygotowania jednej paczki to ok. 100 złotych. Tylko w ubiegłym roku Fundacja Małych Stópek zebrała dary o łącznej wartości 2 mln złotych.

Family News Service

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl