fot. pixabay,com

Rusza nabór wniosków o pomoc dla rolników utrzymujących lochy i prosięta

Rolnicy hodujący lochy i produkujący prosięta, zagrożeni utratą płynności finansowej przez pandemię, mogą składać już wnioski o wsparcie. Po pomoc muszą udać się do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

O pomoc mogą ubiegać się rolnicy, w których gospodarstwach od połowy listopada ubiegłego roku do końca marca bieżącego roku urodziło się lub urodzi minimum 10 prosiąt. Ich oznakowanie należy zgłosić do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 15 kwietnia.

https://twitter.com/ARiMR_GOV_PL/status/1493505843676987394

Pomoc przysługuje gospodarzom prowadzącym mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwa. Wysokość wsparcia wynosi 1000 zł do każdych 10 sztuk świń. Producent trzody chlewnej otrzyma jednak nie więcej niż 500 tys. zł. Producent świń może złożyć więcej niż jeden wniosek, ale „o pomoc do danej sztuki można wnioskować tylko jeden raz”.

Wnioski należy złożyć w powiatowych biurach ARiMR do 29 kwietnia osobiście, przesłać za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP lub nadać przesyłką rejestrowaną w poczcie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl