fot. twitter.com/MON_GOV_PL

Rusza nabór personelu do tymczasowego szpitala na terenie wojskowej bazy na Okęciu w Warszawie

Rusza nabór personelu do drugiego tymczasowego szpitala w stolicy, który powstaje na terenie wojskowej bazy na Okęciu. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że szpital będzie gotowy przed końcem miesiąca i będzie prowadzony przez Wojskowy Instytut Medyczny.

Szef MON podkreślił, że zespół Wojskowego Instytutu Medycznego, na którego czele stoi generał prof. Grzegorz Gielerak, należy do najlepszych. To grupa ludzi doświadczonych i wykwalifikowanych.

Min. Mariusz Błaszczak zaznaczył, że personel tymczasowego szpitala musi być jednak szerszy. Dlatego przyjmowane są zgłoszenia do zespołu.

– Zapraszamy do zgłaszania się lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych. Jest 16 specjalności niezbędnych do tego, żeby szpital tymczasowy na Okęciu mógł funkcjonować. Rusza dziś portal www.szpitaltymczasowy.wim.mil.pl. Oczekujemy na zgłoszenia wszystkich, którzy chcieliby pracować w zespole szpitala tymczasowego na lotnisku Okęcie – powiedział min. Mariusz Błaszczak.

Gen. Grzegorz Gielerak zapowiedział, że szpital będzie ukierunkowany na leczenie pacjentów w ciężkim stanie, „którzy potrzebują tlenoterapii, włącznie z oddechem wspomaganym”. W leczeniu lekarze WIM mają wykorzystywać swoje doświadczenie z misji, w której uczestniczyli w kwietniu podczas I fali epidemii koronawirusa we Włoszech.

W szpitalu na Okęciu ma być docelowo 250 łóżek dla chorych, w tym 30 łóżek dla osób wymagających intensywnej terapii. Pierwszy szpital tymczasowy w Warszawie powstał już na Stadionie Narodowym.

RIRM

drukuj