Rusza Letnia Akademia Pro-Life

W Krakowie po raz drugi wystartuje dziś pięciodniowa Letnia Akademia Pro-Life. To wydarzenie skierowane do osób w wieku 18–40 lat chcących bronić ludzkiego życia. Organizatorem przedsięwzięcia jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.        

Uczestnicy warsztatów będą zgłębiać wiedzę na temat najważniejszych zagadnień bioetycznych w oparciu o rzetelne opracowania naukowe. Zdobytą wiedzą oraz umiejętnościami będą mogli podzielić się z osobami ze swoich lokalnych środowisk.

Piotr Guzdek z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka podkreślił, że celem Akademii jest dostarczenie miłośnikom życia argumentów do dyskusji na tematy pro-life oraz nauczenia ich wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce.

– Akademia ma przygotować lokalnych liderów pro-life, animatorów we wspólnotach parafialnych i społecznościach lokalnych. Po szkoleniu lider ma aktywować społeczność lokalną na dwóch płaszczyznach. Z jednej strony w wymiarze działalności charytatywno-pomocowej, a z drugiej strony formacji intelektualnej. W trakcie warsztatów uczestnicy otrzymują wiedze bioetyczną, ale również określone umiejętności komunikacyjne po to, by mogli wejść w dialog nie tyle z adwersarzami ruchu aborcyjnego, ale z osobami nieprzekonanymi o tym, po której stronie stoją – poinformował Piotr Guzdek.

Organizatorzy Letniej Akademii wyjaśniają, że warsztaty dadzą uczestnikom odpowiednie narzędzia, m.in. do przeprowadzenia lokalnych spotkań z młodzieżą na tematy pro-life czy zorganizowania wystaw o rozwoju życia człowieka.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl