fot. PSOŻC

Letnia Akademia Pro-Life

W dniach 10-14 sierpnia 2022 r. w Krakowie  odbędzie się Letnia Akademia Pro-Life. Są to pięciodniowe warsztaty dla miłośników ludzkiego życia. Do udziału w wydarzeniu Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zaprasza osoby w wieku 18-40 lat, którym leży na sercu ochrona życia człowieka od poczęcia.

W sierpniu br. w Krakowie po raz drugi wystartuje Letnia Akademia Pro-Life. Jest to czas na pogłębianie wiedzy przez młodych proliferów, spotkania z ciekawymi gośćmi i zawieranie przyjaźni. Pierwsza edycja odbyła się rok temu.

Chcemy, by Letnia Akademia Pro-Life była przestrzenią spotkania proliferów z całej Polski. Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności, które w jej czasie zdobędą uczestnicy oraz nawiązane między nimi relacje będą dla nich cennym kapitałem do czynienia dobra. Może to być rozmowa z mamą, która jest w nieoczekiwanej ciąży, przeprowadzenie lokalnego spotkania z dziećmi czy młodzieżą na tematy pro-life lub też zorganizowanie wystawy o rozwoju życia człowieka” – poinformował Marcin Nowak, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka (PSOŻC).

fot. Marcin Nowak

Proliferzy będą zdobywać wiedzę w czasie warsztatów i wykładów.

„Będziemy omawiać zagadnienia bioetyczne będące podstawą działania w ruchu pro-life. Przyjrzymy się początkowi życia człowieka, by poznać cud jego rozwoju pod sercem matki. Poruszymy tematy dotyczące antykoncepcji, aborcji, in vitro i eutanazji. Podobnie jak wszystkie działania podejmowane przez nasze stowarzyszenie, także i Letnia Akademia Pro-Life odbędzie się w duchu pozytywnej edukacji, która ma pokazywać piękno życia. Nie będziemy unikać trudnych tematów, ale chcemy je podejmować w oparciu o rzetelne opracowania naukowe oraz w duchu wzajemnego szacunku” – wskazał Marcin Nowak.

fot. Marcin Nowak

Każdy uczestnik akademii pozna wiarygodne źródła, dzięki którym będzie mógł poszerzać zdobytą wiedzę.

Celem akademii jest również dostarczenie miłośnikom życia argumentów do dyskusji na tematy pro-life oraz pokazanie im sposobów, w jakie mogą wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce” – podkreślił członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Letnią Akademię Pro-Life wzbogacą spotkania z ciekawymi gośćmi. Dla chętnych codziennie będzie sprawowana Msza święta. Nie zabraknie również czasu na pogodne wieczory i wspólne wycieczki. Opiekę duchową nad uczestnikami będzie sprawował o. Krzysztof Niewiadomski OFMCap.

fot. Marcin Nowak

 

Organizator zapewnia uczestnikom akademii zakwaterowanie, pełne wyżywienie (trzy posiłki dziennie), przerwy kawowe oraz materiały do pracy. Część kosztów pobytu, którą pokrywa uczestnik, to 280 zł (do zapłaty w dniu rozpoczęcia akademii). Koszty przejazdów komunikacją miejską oraz dodatkowych atrakcji turystycznych (bilety wstępów itd.) ponoszą uczestnicy (będzie to ok. 100 zł).

Więcej informacji, regulamin i formularz zgłoszeniowy [tutaj].

Organizatorem Letniej Akademii Pro-Life jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, które działa od 1999 r. Zajmuje się ono pozytywną edukacją pro-life. Obejmuje pomocą materialną potrzebujące kobiety w ciąży, samotnych rodziców oraz rodziny podejmujące trud wychowania dziecka z niepełnosprawnością. Ponadto wspiera rodziców spodziewających się narodzin chorego dziecka i prowadzi Telefon Zaufania Pro-Life dla kobiet będących w ciąży, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej.

fot. Marcin Nowak

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka/radiomaryja.pl

drukuj