fot. https://twitter.com/CPK_PL/

Rozwój Centralnego Portu Komunikacyjnego

W ramach Programu Dobrowolnych Nabyć spółka Centralny Port Komunikacyjny (CPK) kupiła ponad 555 hektarów ziemi. Do projektu zgłosiło się ponad 1100  właścicieli.

W piątek zakończył się etap przyjmowania zgłoszeń do Programu Dobrowolnych Nabyć od mieszkańców, którzy chcieli sprzedać nieruchomości położone na obszarze przyszłego lotniska.

„Z najnowszych dostępnych danych wynika, że spółka kupiła już ponad 555 hektarów. W sumie do projektu zgłosiło się ponad 1100 właścicieli posiadających ponad 3200 ha” – poinformował Konrad Majszyk, rzecznik spółki CPK.

Teraz uruchomiony ma zostać program inwestycji kolejowych. Dotyczy to np. terenów na trasie Warszawa – Łódź, która ma być uruchamiana jednocześnie z pierwszym etapem lotniska, czy na trasie Łódź – Wrocław.

„Właściciele nieruchomości mogą decydować się na wybór nieruchomości zamiennych, których CPK ma do zaoferowania ponad 600 ha, a z których znaczna część zlokalizowana jest w promieniu 100 km od lotniska” – przekazał Konrad Majszyk.

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl