Rozpoczynają się XXIV Targi Wydawców Katolickich

W Warszawie rozpoczną się dziś Targi Wydawców Katolickich. Wydarzenie każdego roku ściąga ponad 150 firm wydawniczych. Tegoroczne targi w sposób szczególny nawiązywać będą do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i roku św. Stanisława Kostki.

Impreza będzie miała miejsce w dwóch lokalizacjach. Spotkania autorskie, promocje nowych publikacji, prezentacje i dyskusje będą odbywać się m.in. na Zamku Królewskim. W Arkadach Kubickiego znajdą się stoiska z wystawami.

Do udziału w Targach Wydawców Katolickich zachęca dyrektor i Prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich ks. Roman Szpakowski.

– Targi Wydawców Katolickich są okazją do tego, by zaprezentować odbiorcom, czytelnikom wierzącym i nie tylko, szeroką gamę książek tych tradycyjnych, książek w wersji elektronicznej e-booków, ale także okazją do spotkań z autorami, do debat związanych właśnie z wszelkimi dobrymi wartościami, tymi które promujemy, które przekazywane są poprzez Pismo Święte, jako tę najbardziej zasadniczą i fundamentalną księgę naszego życia. Dlatego też, bardzo serdecznie zapraszam na te XXIV Targi Wydawców Katolickich – podkreśla ks. Roman Szpakowski.

Stałym punktem wydarzenia jest wręczenie nagród Feniksa dla najlepszych książek o tematyce katolickiej, oraz Małego Feniksa dla najlepszych promotorów katolickiej literatury. Feniksy przyznane zostaną w sobotę podczas uroczystości w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na warszawskiej Pradze.

XXIV Targi Wydawców Katolickich potrwają cztery dni. Zakończą się w niedzielę.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl