fot. pl.wikipedia.org

Rozpoczyna się międzynarodowy konkurs „Kosciuszko Bicentenary”

Od 4 lutego do 31 lipca dorośli oraz młodzież szkół średnich mogą wziąć udział w konkursie „Kosciuszko Bicentenary”. Jest on organizowany z okazji Roku Kościuszki, ustanowionego przez Sejm i Senat RP oraz z okazji 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki.

Inicjatorem konkursu jest organizacja Kosciuszko Heritage Inc. Z Sydeny, wspierana przez Kopiec Kościuszki, The Kosciuszko Foundation i Polską Fundację Kościuszkowską.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: muzycznej, graficznej oraz literackiej.

W kategorii muzycznej należy skomponować piosenkę, pieśń lub balladę po polsku lub angielsku, a następnie nadesłać ją w formie elektronicznej w formie audio bądź video. Zwycięzca w tej kategorii otrzyma trzy tysiące dolarów australijskich.

W kategorii graficznej dozwolone są takie formy, jak: portret,, sceny rodzajowe, kolaże, komiksy, karykatury, plakaty, memy, logotypy, które należy nadesłać w postaci digital.

W kategorii literackiej należy napisać wiersz bądź opowiadanie, po polsku lub angielsku, nie dłuższe niż tysiąc znaków.

Każda osoba uczestnicząca w konkursie na prawo nadesłać maksymalnie 3 prace (każda z osobną kartą zgłoszenia). Muszą one jednak dotyczyć trzech różnych epizodów z życia Tadeusza Kościuszki.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 3 października tego roku podczas uroczystej gali w Sydney.

Na zwycięzców konkursu czekają nagrody o łącznej wartości ponad 10 tysięcy dolarów australijskich.

Prace konkursowe będzie oceniało międzynarodowe jury składające się z ekspertów z Polski, Australii i USA. Na czele jury stoi Profesor Alex Storozynski (USA), laureat nagrody Pulitzera, autor słynnej książki o Kosciuszce i reżyser filmu zrealizowanego na jej podstawie; długoletni dyrektor The Kosciuszko Foundation, obecnie szef polskiej katedry na Quinnipiac University.

Więcej informacji na temat konkursu „Kosciuszko Bicentenary” dostępnych jest na stronie www.kosciuszkoheritage.com/200/pl_konkurs.html.

Karta Zgłoszeniowa i pełny tekst Regulaminu Konkursowego do pobrania na stronie www.kosciuszkoheritage.com/200

Więcej o konkursie w „Aktualnościach dnia” mówiła Dr Ernestyna Skurjat-Kozek [posłuchaj]

Kliknij, aby powiększyć

www.kosciuszkoheritage.com/200/pl/RIRM

drukuj