Rozpoczął się szczyt Unii Europejskiej w Brukseli

W Brukseli rozpoczął się dwudniowy szczyt Unii Europejskiej. Wśród tematów rozmów są m.in. decyzja w sprawie uruchomienia wzmocnionej współpracy w obronności, a także zielone światło dla przedłużenia sankcji wobec Rosji. Unijni przywódcy mają też omówić kwestie migracji.

Poseł PiS Konrad Głębocki ocenia, że wśród unijnych elit nie ma refleksji nawet po ostatnich atakach terrorystycznych.

Wciąż powtarzane są tezy środowisk lewackich, że trzeba oddzielić islamskich terrorystów od samych imigrantów. Brak jest przede wszystkich determinacji. Gdyby była determinacja do uszczelnienia granic, to jestem przekonany, że bardzo szybko poszedłby sygnał do Afryki i takich krajów jak Bangladesz w Azji, że do Europy nie da się dostać nielegalnie. W ten sposób byśmy załatwili sprawę przemytników ludzi, którzy działają dzisiaj na olbrzymią skalę. Działają oni nie tylko w związku z dostarczaniem imigrantów do Europy, ale również na terenie Europy. To jest bardzo niepokojąca sytuacja – podkreśla Konrad Głębocki.

Pod koniec spotkania premier Wielkiej Brytanii Theresa May ma przedstawić pozostałym przywódcom ofertę ws. praw obywateli unijnych mieszkających na Wyspach i Brytyjczyków mieszkających na kontynencie po Brexicie.

Jeszcze przed rozpoczęciem obrad szefowa polskiego rządu spotkała się z premierami państw Grupy Wyszehradzkiej. Jutro przywódcy państw V4 mają się spotkać z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl