fot. msz.gov.pl

MSZ: min. Waszczykowski spotkał się z doradcą prezydenta Donalda Trumpa

Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski spotkał się z Ralphem Eugenem Reedem Jr., doradcą do spraw religijnych prezydenta USA Donalda Trumpa. Rozmowy dotyczyły relacji polsko-amerykańskich, w tym perspektyw dla zacieśniania współpracy Polski z nową administracją USA.

„Stany Zjednoczone są kluczowym sojusznikiem Polski” – podkreślił minister Waszczykowski w rozmowie z bliskim współpracownikiem amerykańskiego prezydenta. W ocenie szefa polskiego MSZ głównym filarem stosunków USA i Polski pozostaje współpraca w zakresie bezpieczeństwa i obrony, choć, jak zaznaczył szef MSZ, należy pamiętać też o jej wymiarze politycznym i gospodarczym.

Minister Waszczykowski wyraził także nadzieję, że współpraca dwustronna pod rządami nowej administracji amerykańskiej będzie się rozwijać równie owocnie, jak dotychczas.

Ralph Reed, członek rady konsultacyjnej do spraw religii prezydenta Donalda Trumpa, przebywał w Polsce w ramach wizyty studyjnej dla chrześcijańskich liderów politycznych, dziennikarzy i artystów z USA, współorganizowanej przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej MSZ oraz Fundację Jonny’ego Danielsa „From the Depths”.

MSZ/RIRM

drukuj