fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Rozpoczął się nowy rok akademicki

W całej Polsce na ponad 370 uczelniach wyższych rozpoczyna się nowy rok akademicki. Na pierwszym roku studiów stacjonarnych zajęcia zacznie ok. 300 tys. żaków.

Nowy rok rozpoczyna się także w WSKSiM w Toruniu. Studenci mogą korzystać z szerokiej oferty edukacyjnej. W tym roku uczelnia otrzymała także zgodę na otwarcie pielęgniarstwa. Rekrutacja na kierunek potrwa do 15 października. Od liczby chętnych zależy, czy kierunek ruszy jeszcze w tym roku.

Jak wskazał rektor WSKSiM o. dr Zdzisław Klafka CSsR, kształcenie przyszłych pielęgniarzy to realizacja misji uczelni, czyli służby człowiekowi.

– Niejako naczelną misją uczelni od samego początku jest służba człowiekowi we wszystkich jego wymiarach. Pragniemy teraz zająć się też jego cielesnością, która zawsze jest związana z duchowością. Mam nadzieję, że sprostamy temu wielkiemu wyzwaniu. Dzisiaj wiemy, że jest ogromna potrzeba na pomoc socjalną, pielęgniarską – powiedział o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu funkcjonuje od 2001 roku. Uczelnia oferuje studia licencjackie, magisterskie, inżynierskie oraz podyplomowe.

 

RIRM

drukuj