Rozmowy ws. denuklearyzacji Korei Północnej

Stany Zjednoczone wyraziły gotowość do wznowienia rozmów z Koreą Północną na temat denuklearyzacji tego kraju. Styczeń 2021 r. to przewidywany termin zakończenia procesu likwidacji arsenału jądrowego w Korei Północnej.

 Na podstawie ważnych zobowiązań, które są krokiem w kierunku ostatecznej i w pełni zweryfikowanej denuklearyzacji, Stany Zjednoczone są gotowe do natychmiastowego wznowienia negocjacji w celu polepszenia stosunków między obydwoma krajami – zadeklarował szef amerykańskiej dyplomacji.

 – Stany Zjednoczone są zaangażowane w egzekwowanie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ. Uważamy, że jest ona kluczowa. To ważne z uwagi na podejmowane przez prezydenta Donalda Trumpa wysiłki w celu przekonania Kim Dzon Una, że pełna i ostateczna denuklearyzacja Półwyspu Koreańskiego jest konieczna. Co więcej, należy to zrobić w sposób, w jaki widzi to świat – powiedział sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

 Mike Pompeo wyraził zadowolenie ze znaczących zobowiązań Korei Północnej, które zostały przedstawione w Pjongjangu na spotkaniu przywódcy koreańskiego reżimu Kim Dzong Una z prezydentem Korei Południowej. Moon Jae-inem. W środę Moon i Kim podpisali wspólne oświadczenie, w którym przywódca Korei Północnej zobowiązał się do dalszych kroków w kierunku likwidacji programu zbrojeń jądrowych i rakietowych swego kraju, jeśli USA okażą wzajemność i poczynią ustępstwa zgodnie z postanowieniami szczytu Trump-Kim w Singapurze 12 czerwca.

 TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl