Rozmowy JSW ze związkowcami w poniedziałek

Kolejne rozmowy zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej ze związkami odbędą się w najbliższy poniedziałek. Na ten dzień akcję protestacyjno-strajkową zapowiedzieli także górnicy ze wszystkich spółek.

W spotkaniu będzie uczestniczył mediator – zdecydowano podczas wczorajszych rozmów. Piotr Szereda, rzecznik z Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Regionu Śląsko-Dąbrowskiego poinformował, że strona społeczna przedstawiła zarządowi swoje postulaty.

– Ustaliliśmy i uzgodniliśmy negocjatora, który zdeklarował się brać udział w negocjacjach – pana ministra Longina Komołowskiego. W rozmowach brał też udział przewodnicząc Rady Nadzorczej Józef Myrczek. Przygotowujemy się do poniedziałkowych rozmów, które powinny zakończyć się protokołem uzgodnień. Mamy nadzieję, że jeśli przygotujemy się przez ten weekend do rozmów, wszystko będzie w porządku: i dla górnictwa, i dla naszej spółki oraz jej pracowników – podkreśla Piotr Szereda.

W JSW od środy trwa bezterminowy strajk polegający na wstrzymaniu wydobycia. Jak podają związki, ma on charakter rotacyjny i odbywa się na powierzchni. Górnicy nie zjeżdżają pod ziemię; jedynie część załóg zabezpiecza wyrobiska.

Wcześniej zarząd JSW ogłosił plan oszczędnościowy przekonując, że jest on konieczny, aby trwale poprawić kondycję firmy.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl