Prezydent: Rząd nie chce pozostawić polskiego górnictwa

Rząd nie chce pozostawić polskiego górnictwa i przemysłu – powiedział wczoraj w Zabrzu prezydent RP Andrzej Duda.

Podczas wizyty w tym mieście prezydent złożył wieniec przy pomniku Poległych Powstańców Śląskich, a także spotkał się z mieszkańcami. Podczas swojego przemówienia podkreślił, że Śląsk jest niezwykle ważny dla Polski, dlatego nie wolno dopuścić do jego dalszej pauperyzacji.

Prezydent wyraził też nadzieję, że wkrótce przygotowany zostanie wieloletni strategiczny program dla polskiego górnictwa. Andrzej Duda zapewnił, że będzie współpracował z rządem, który – jak wskazał – nie chce pozostawić polskiego górnictwa.

– Mam nadzieję, że zdołamy utrzymać ten wielki polski przemysł, ten który zawsze stanowił dźwignie naszej gospodarki. Ogromnie na to liczę i jest to zobowiązanie z mojej strony, że będę w tym zakresie współpracował z rządem. Nie mam co do tego żadnej wątpliwości, że tutaj intencję rządu są dobre, rząd nie chcą pozostawić polskiego górnictwa, nie chcą bezpańsko pozostawić tego przemysłu, który nam jeszcze został. Chcą go wspierać i sprawić, żeby ten przemysł znów był silny. Ale to nie jest proces, który można zrealizować w jeden rok. To jest proces, który będzie się ciągnął latami – podkreślił prezydent.

Podczas środowej wizyty na Śląsku prezydent Andrzej Duda odwiedził także Piekary Śląskie.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl