fot. Nasz Dziennik/Mateusz Marek

Rozmowa telefoniczna prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Petrem Poroszenką; w przyszłym tygodniu spotkanie konsultacyjne

Prezydent Andrzej Duda w sobotę rozmawiał przez telefon z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką, który złożył życzenia z okazji Dnia Niepodległości – poinformował PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Uzgodnili spotkanie Komitetu Konsultacyjnego w przyszłym tygodniu przed planowaną wizytą w Charkowie.

Według Krzysztofa Szczerskiego rozmowa telefoniczna trwała pół godziny.

„Prezydent Poroszenko zadzwonił do prezydenta Dudy i złożył życzenia z okazji Dnia Niepodległości podkreślając, że Polska jest strategicznym partnerem i przykładem dla Ukrainy” – powiedział.

„Prezydenci uzgodnili, że w przyszłym tygodniu odbędzie się w Krakowie spotkanie delegacji prezydenckiego Komitetu Konsultacyjnego” – poinformował szef gabinetu prezydenta.

Według niego celem spotkania ma być omówienie obecnego stanu relacji polsko-ukraińskich i warunków w kontekście planowej wizyty prezydenta Polski w Charkowie. Drugim tematem spotkania w Krakowie będą przygotowania do zbliżającego się szczytu Partnerstwa Wschodniego – dodał.

PAP/RIRM

drukuj