fot. rozaniecdozgranic.pl

„Różaniec do granic” na lotniskach w Warszawie, Poznaniu oraz Pyrzowicach

7 października (w święto Matki Bożej Różańcowej), podczas wydarzenia „Różaniec do granic”, cała Polska zostanie otoczona modlitwą różańcową. Do projektu dołączyły też porty lotnicze: Lotnisko Chopina w Warszawie, Port Lotniczy Poznań-Ławica oraz Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach.

Na wszystkich trzech portach lotniczych; w Warszawie, Poznaniu i Pyrzowicach, modlitwa różańcowa będzie prowadzona w lotniskowej kaplicy przez kapelanów miejsc.

Do modlitwy włącza się Kapelania Lotniska Chopina w Warszawie. Tu różaniec będzie odmawiany w kaplicy pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego.

Lotnisko jest szczególnego rodzaju przejściem granicznym, z którego korzysta ogromna rzesza Polaków mieszkających poza naszą Ojczyzną. Szczególny jest także kierunek, w którym opuszcza się stąd naszą ziemię – podkreśla ks. Zbigniew Stefaniak, kapelan Lotniska Chopina.

To wielka szansa, by do tego wielkiego dzieła modlitwy włączyły się takie szczególne miejsca, jak lotniska międzynarodowe, na terytorium których również znajduje się granica Polski – mówi ks. Mirosław Sołtysek, kapelan Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach.

Jak dodał, w kaplicy Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach połączymy się ze wszystkimi, którzy w tym samym czasie będą modlili się wzdłuż granic naszego państwa, by wybłagać ratunek dla Polski i świata całego.

– Cieszymy się, że do projektu przyłączyły się też porty lotnicze. Przecież na ich terenie też jest granica kraju. Wydaje się, że modlić się będziemy naprawdę na każdym odcinku granicy – podkreśla Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest organizatorem wydarzenia.

To nie był nasz pomysł; kilka osób, zupełnie niezależnie rzuciło takie hasło, kapelani lotnisk się zgodzili, no i startujemy z przygotowaniami – wskazał ks. Bodasiński.

„Różaniec do granic” w kaplicach portów lotniczych będzie wydarzeniem zamkniętym, dostępnym jedynie dla pracowników portów oraz podróżujących pasażerów, korzystających tego dnia z lotnisk.

„Różaniec do granic” będzie miał miejsce wzdłuż granic Polski 7 października 2017 r. Tego dnia, o godzinie 10.30 pielgrzymi spotkają się w 320 kościołach stacyjnych, położonych wzdłuż  granicy naszego kraju. Po odprawionej w nich Mszy św. udadzą się do „stref modlitwy”, gdzie o godz. 14:00 rozpocznie się odmawianie różańca.

Modlitwa różańcowa na granicach jest odpowiedzią na prośbę Matki Bożej o codzienne odmawianie różańca, którą wyraziła 140 lat temu w polskim Gietrzwałdzie i 40 lat później w portugalskiej Fatimie. W obydwu przypadkach, jako ratunek dla świata Maryja wskazała pokutę i modlitwę różańcową.

Inicjatywa „Różaniec do granic” podejmowana jest ze szczególnym wsparciem mecenasów. Chcielibyśmy tu szczególnie wymienić Grupę Energa – dostawcę energii elektrycznej, Fundację „Scalam – prostujemy drogi życia” oraz biuro pielgrzymkowe Renovis. Bez ich wsparcia zorganizowanie tego wydarzenia byłoby niemożliwe.

rozaniecdogranic.pl/RIRM

drukuj