Rosyjskie okręty ćwiczą w kanale La Manche

Eskadra rosyjskich okrętów wojennych prowadzonych przez niszczyciel „Siewieromorsk” weszła do kanału La Manche, by przeprowadzić ćwiczenia – poinformowała w piątek służba prasowa rosyjskiej Floty Północnej.

„Dziś eskadra okrętów bojowych i pomocniczych jednostek pływających z niszczycielem „Siewieromorsk” na czele przeszła najwęższą część kanału La Manche, Cieśninę Kaletańską, i weszła do zatoki Sekwany” – powiadomiła Flota Północna.

Poinformowała, że z racji niepogody podjęto decyzję o przeczekaniu sztormu na neutralnych wodach zatoki Sekwany.

Podczas przejścia przez Morze Północne załogi wielkiego okrętu do zwalczania łodzi podwodnych „Siewieromorsk”, okrętu desantowego „Aleksandr Otrakowskij”, a także tankowca „Dubna” i holownika ratunkowego Sb-406 przećwiczyły pokonywanie wąskich przejść w trudnych warunkach hydrometeorologicznych i przy intensywnej żegludze – pisze agencja RIA-Nowosti. W czasie postoju załogi miały przećwiczyć kompleks działań w walce z podwodnymi siłami dywersyjnymi, przeprowadzić treningi ratowania okrętu, w tym na wypadek pożaru.

Eskadra jednostek rosyjskiej Floty Północnej wyszła ze swej głównej bazy w mieście Siewieromorsk w obwodzie murmańskim 20 listopada. Do piątku przemierzyła ponad 1 700 mil, z czego część w warunkach sztormowych – pisze rosyjska agencja.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl