fot. twitter.com/NordStream2

Rosja zarzuca Polsce prowokacje przy budowie Nord Stream 2. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych odpowiada

Marynarka Wojenna Rzeczpospolitej Polskiej nie prowadzi żadnej działalności prowokacyjnej i realizuje swoje statutowe zadania zgodnie z prawem międzynarodowym – podało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Statki budujące gazociąg są obiektem prowokacji ze strony okrętów wojennych, statków rybackich i polskiego samolotu PZL Mielec – tak oświadczył w czwartek w imieniu spółki Nord Stream 2 Andriej Minin, szef oddziału filialnego. Ocenił, że celem tych działań „jest przeszkodzenie w ukończeniu układania gazociągu”. Do sprawy na Twitterze odniosło się Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

„Marynarka Wojenna RP nie prowadzi żadnej działalności prowokacyjnej i realizuje swoje statutowe zadania zgodnie z prawem międzynarodowym. Samoloty M-28B Bryza regularnie realizują loty patrolowe – rozpoznawcze – w rejonie Morza Bałtyckiego” – napisało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Budowie rosyjsko-niemieckiego gazociągu ostro sprzeciwiają się Polska, Ukraina i państwa bałtyckie, a także USA, które nałożyły sankcje na podmioty zaangażowane w projekt. Nord Stream 2 zwiększy zależność Europy od rosyjskiego gazu oraz rozszerzy wpływ Kremla na politykę europejską.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl