Rosja zaostrza działania na Krymie

Prorosyjskie władze Krymu wzmocnią oddziały samoobrony w dwóch punktach kontrolnych – perekopskim i czonharskim – na granicy z sąsiednimi ukraińskimi obwodami, aby zapobiec przedostawaniu się na półwysep „ewentualnych prowokatorów”.

Z kolei siły rosyjskie zatopiły stary krążownik w przesmyku między jeziorem Donuzław a Morzem Czarnym, blokując wyjście w morze okrętom marynarki wojennej Ukrainy.

Rosja upraszcza procedury przyznawania obywatelstwa mieszkańcom Rosji lub byłego Związku Radzieckiego, dla których rosyjski jest językiem ojczystym.

Rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew zapowiedział, że zostanie omówiony projekt prawa federalnego. Na Ukrainie, szczególnie na Krymie i na wschodzie kraju, mieszka dużo etnicznych Rosjan, a także osób, dla których rosyjski jest pierwszym językiem.

Natomiast Referendum na Krymie ws. zwiększenia autonomii Półwyspu odbędzie się 16 marca informuje agencja RIA Nowosti, powołując się na wicepremiera tamtejszego rządu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl