Rosja wstrzymała dostawy gazu na Ukrainę

Rosja wstrzymała dziś dostawy gazu na Ukrainę. Powodem jest brak opłaty za surowiec. Kijów ogłosił wcześniej, że wstrzymuje zakup gazu z Rosji.

Szef Gazpromu Aleksiej Miller poinformował, że Gazprom nie będzie dostarczać gazu na Ukrainę bez opłat z góry po jakiejkolwiek cenie. Ukraińsko-rosyjsko-unijne rozmowy nt. nowego porozumienia o dostawach gazu dla Kijowa załamały się wczoraj. Kością niezgodny jest przede wszystkim wysoka cena za surowiec, jakiej domaga się Rosja.

Ukraiński Naftohaz ogłosił wczoraj, że wstrzymuje dostawy gazu z Rosji a przedstawiciele Ukrainy poinformowali, że do czasu osiągnięcia porozumienia, Ukraina będzie kupować gaz z innych krajów. Eksperci podkreślają, że Kijów powinien sobie poradzić bez dostaw surowca z Rosji. Wstrzymanie dostaw na Ukrainę nie będzie miało żadnego wpływu na bezpieczeństwo energetyczne Polski.

Z danych europejskiego stowarzyszenia [Gas Infrastructure Europe GIE], które monitoruje stan rezerw błękitnego paliwa i sieci przesyłowej w Unii Europejskiej, magazyny w naszym kraju wypełnione są w około 60 proc. Przy dziennym średnim zużyciu ok. 48 mln m sześć. zapasy wystarczą na 34 dni. Z kolei zbiorniki na Ukrainie wypełnione były w blisko 39 proc. 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl