fot. PAP/EPA

Rosja: Spod gruzów w Magnitogorsku wydobyto już ciała 21 osób

Zwłoki 21 osób odnaleźli ratownicy na miejscu wybuchu i zawalenia się klatki schodowej budynku mieszkalnego w Magnitogorsku na Uralu. Wśród ofiar jest dwoje dzieci, 20 osób wciąż uważa się za zaginione.

„Wydostaliśmy 21. ofiarę. Jest to mężczyzna” – powiedział agencji TASS przedstawiciel ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Poprzednio informowano o 18 wydobytych ciałach.

Trwają poszukiwania 20 mieszkańców budynku, którzy zostali uznani za zaginionych i najprawdopodobniej znajdują się pod gruzami.

Do wybuchu i zawalenia się klatki schodowej w zbudowanym w 1973 roku dziewięciopiętrowym bloku mieszkalnym doszło w poniedziałek ok. godz. 6.00 rano czasu miejscowego. W wyniku eksplozji całkowitemu lub częściowemu zniszczeniu uległo 48 mieszkań.

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej jako główną przyczynę zdarzenia rozpatruje wybuch gazu. W mediach pojawiły się jednak – jak dotąd niepotwierdzone – spekulacje, że w budynku mogła zostać podłożona bomba.

We wtorek wieczorem Komitet Śledczy poinformował, że na miejscu tragedii nie znaleziono dotychczas śladów materiałów wybuchowych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl