Rosja: ćwiczenia wojsk rakietowych Zachodniego Okręgu Wojskowego

Brygada wojsk rakietowych Zachodniego Okręgu Wojskowego rosyjskich sił zbrojnych została postawiona w stan najwyższej gotowości bojowej w ramach sprawdzianu podsumowującego rok szkoleniowy 2016 – poinformowała we wtorek agencja TASS.

W tej chwili pododdziały przemieszczają się do wyznaczonych miejsc, gdzie odbędzie się szkolenie z kierowania atakami rakietowymi z wykorzystaniem systemów operacyjno-taktycznych Iskander-M – głosi oświadczenie służb prasowych Zachodniego Okręgu Wojskowego.

Jak poinformowano, żołnierze mają poprawić umiejętności rozmieszczania systemów rakietowych na pozycjach i przenoszenia rakiet ze środków transportu na wyrzutnie. Ostatnim etapem zajęć ma być przeprowadzenie przez kompleksy Iskander ćwiczebnego wyprzedzającego ataku na systemy rakietowe i inne krytycznie ważne cele przeciwnika.

W sumie w ćwiczeniach weźmie udział ponad 500 wojskowych, wyposażonych w 50 jednostek uzbrojenia i sprzętu wojskowego.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl