Rolnicza „Solidarność” pod nowym przywództwem. Tomasz Obszański zapowiada wzmocnienie przetwórstwa rodzimego

Nowy szef rolniczej „Solidarności”, Tomasz Obszański, zapowiada, że będzie walczył m.in. o rodzime przetwórstwo oraz odbudowanie potencjału trzody chlewnej. Na stanowisko został wybrany na ostatnim zjeździe krajowym związku. Wcześniej pełnił funkcję przewodniczącego struktur związku w woj. lubelskim.

Jednym z priorytetów nowego szefa związku ma być pomoc rolnikom w skutecznym załatwianiu spraw urzędowych. W tym celu powołana ma zostać komisja interwencji i analiz prawnych.

Tomasz Obszański zapewnia, że w dalszym ciągu podejmowane będą działania na rzecz walki z ASF oraz wzmocnienia handlu lokalnego.

– Tak naprawdę to nie mamy swojego handlu. Trzeba wzmocnić handel, żeby rolnicy czy małe przetwórstwa mogły uczestniczyć w sprzedaży swoich produktów w sieciach. Dlatego chcemy rozmawiać z sieciami, aby wytworzone produkty można było sprzedawać lokalnie. Dzisiaj nie sztuką jest wytworzyć produkt – sztuką jest ten produkt sprzedać (…). Chcemy odmłodzić związek, aby było tu więcej młodych rolników, którzy posiadają własne gospodarstwa – wskazuje szef rolniczej „Solidarności.

Przewodniczący podkreśla, że istotnym problemem do rozwiązania pozostaje kwestia wysokich cen nawozów, paliw oraz kosztów produkcji.

Tomasz Obszański mówi, że potrzebne są też działania na rzecz zmiany przepisów regulujących zasady produkcji ekologicznej. Przewodniczący chce rozwiązywać problemy poprzez dialog z rządem.

 

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl