Rolnicy rozpoczynają blokadę dróg

Rolnicy rozpoczną dziś blokadę drogi we Frankopolu niedaleko domu ministra rolnictwa Marka Sawickiego. Gospodarze zablokują także most na trasie Sokołów – Drohiczyn, oraz drogę w pobliżu Międzyrzeca.

Do rolniczego OPZZ cały czas napływają kolejne informacje o blokadach i protestach. Do protestujących dołączą dziś także górnicy.

Rolnicy są zdeterminowani. Wczoraj zerwano rozmowy z ministrem rolnictwa, bo nie przyjął najważniejszych postulatów protestujących. Chodzi m.in. o 7 mln zł na pomoc dla poszkodowanych przez rosyjskie embargo i dziki. Do jutra gospodarze czekają na terminowe i dokładne deklaracje ze strony ministra Sawickiego.

Szef resortu rolnictwa musi w końcu zająć się problemami polskiej wsi – mówił Sławomir Izdebski, przewodniczący rolniczego OPZZ.

– Rozpoczynamy blokadę drogi we Frankopolu, w gminie, w której mieszka Marek Sawicki. Blokada mostu będzie na trasie  Sokołów- Drohiczyn oraz gdzieś na trasie z Międzyrzeca. Blokady ustawione wcześniej wciąż trwają. Otrzymaliśmy też zgłoszenie, że również na Mazurach jutro powstanie jedna blokada. Niestety nie jestem w stanie objechać wszystkich blokad, więc takie informacje będą spływały później. Codziennie jeżdżę na jedną blokadę i dziś na tej blokadzie, łącznie z górnikami – ponieważ przyjeżdża do nas delegacja górników – będziemy blokować drogę we Frankopolu – powiedział Sławomir Izdebski.

Wczoraj minister Sawicki powiedział, że resort zwróci się do KE w sprawie rekompensat za kwoty mleczne i trudnej sytuacji na rynku wieprzowiny.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl