fot. flickr.com

Rok od legalizacji tzw. eutanazji w Hiszpanii. Poprzez wspomagane samobójstwo zostało uśmierconych ponad 150 osób

W pierwszym roku dopuszczalności w Hiszpanii tzw. eutanazji poddało się jej ponad 150 osób – wynika z zebranych przez portal El Periodico de Espana danych organizacji DMD, która w ostatnich latach walczyła o legalizację śmierci wspomaganej.

Według opublikowanych w czwartek statystyk, najwięcej próśb o tzw. eutanazję zostało złożonych w Katalonii oraz w Kraju Basków, odpowiednio 60 i 25.

W czerwcu 2021 roku Hiszpania stała się czwartym, po Holandii, Belgii i Luksemburgu, krajem Unii Europejskiej dopuszczającym przeprowadzenie tzw. eutanazji. Może jej się poddać osoba nieuleczalnie chora.

Przed dopuszczeniem do wspomaganego samobójstwa hiszpańskie prawo nakazuje przeprowadzenie przez wnioskującego szeregu konsultacji medycznych, aby wykluczyć pomyłkę lekarską lub uniknąć przypadku zmuszania pacjenta do tzw. eutanazji.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl