Rodzina Radia Maryja świętuje 27-lecie powstania rozgłośni

Już tylko godziny dzielą nas od uroczystości 27. rocznicy powstania Radia Maryja. Na wspólne świętowania przybywają słuchacze tej katolickiej rozgłośni z całego kraju i zagranicy. Obecne będą też przedstawiciele najwyższych władz państwowych, parlamentarzyści oraz samorządowcy.

Wydarzenie w Arenie Toruń przy ul. Bema rozpocznie się w południe. Głównym punktem będzie Msza Św. sprawowana o godz. 15.30 pod przewodnictwem ks. abp. Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego.

W programie oprócz modlitwy jest też występ Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Radio Maryja rozpoczęło nadawanie 8 grudnia 1991 r. – w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Swoją siłę rozgłośnia czerpie z tego, że współtworzy wspólnotę wiary i zatroskania o sprawy ważne – mówi o. Janusz Sok, przełożony prowincji warszawskiej Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela.

Dzielenie się wiarą, problemami życiowymi, które przeżywam w wierze – to jest największa siła tego radia. Tu są ludzie, którzy mają podobną wrażliwość zatroskania o sprawy ważne i potrafią o to walczyć, potrafią się o to troszczyć, potrafią się tym dzielić. Rozumiemy siebie nawzajem. Słuchacze Radia Maryja – być można na różnych płaszczyznach bardzo różnie myślący – zbiegają się i wspólnie się modlą. To jest jeszcze ta tajemnica działania Ducha Świętego, gdzie łączy na łaska Boga i ona nas tak bardzo przyciąga; niezauważalna, nie do opisania, ale to Bóg nas łączy. Myślę więc, że to jest takie sanktuarium spotkań z Bogiem i między nami. To jest siła. Daj Boże, byśmy świętowali wspólnie wiele jubileuszy – wskazuje o. Janusz Sok.

Przez 27 lat funkcjonowania Radia Maryja wyrosły przy nim takie dzieła jak: Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, „Nasz Dziennik”, Telewizja Trwam oraz Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl