fot. Jasna Góra

Rodzina Radia Maryja po raz 29. przybędzie do stóp Pani Jasnogórskiej

Rodzina Radia Maryja po raz 29. przybędzie dziś do stóp Pani Jasnogórskiej. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa Prymasa Tysiąclecia ks. kard. Stefana Wyszyńskiego: „Wszystko postawiłem na Maryję”.

Tegoroczna pielgrzymka Rodziny Radia Maryja jest szczególna – wskazał Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– W czasie, gdy potężne siły pragną zniszczyć rodzinę, gdy są ataki na prawo naturalne, na Dekalog, na świętość, na kapłanów, na Kościół, na patriotyzm – właśnie w tym czasie idziemy do Matki Najświętszej, by wzorem Prymasa Tysiąclecia i św. Jana Pawła II Wielkiego całkowicie się oddać Matce Najświętszej, by Ona zwyciężyła w nas, w naszych rodzinach i przez nas w Ojczyźnie i świecie – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Spotkanie na Jasnej Górze o 12.30 zainauguruje wspólna modlitwa różańcowa. O godz. 13.00 zaplanowano koncerty m.in.: Eleni i Macieja Wróblewskiego. Centralnym punktem pielgrzymki będzie uroczysta Eucharystia o godz. 15.00, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski. Organizatorzy spotkania przypominają o zachowaniu przepisów sanitarnych podczas wspólnego dziękczynienia.

TV Trwam News

drukuj