„Rodzice chcą mieć wybór” – Stowarzyszenie liczy na poparcie polityków

Przedstawiciele Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców szukają poparcia u polityków dla obywatelskiego projektu ustawy ,,Rodzice chcą mieć wybór”.

Pierwsze czytanie projektu pod którym podpisało się 300 tys. osób odbędzie się w najbliższą środę. Projekt ma zagwarantować rodzicom m.in. możliwość decydowania, czy ich dzieci pójdą do szkoły w wieku 6 czy 7 lat.

Przedstawiciele wnioskodawcy spotykają się na terenie Sejmu z szefami klubów i kandydatami na prezydenta.

– Robimy wszystko co w naszej mocy, udajemy się pod każdy adres, byle tylko nagłośnić problem i zwrócić uwagę polityków, że się nie poddaliśmy. Mimo tego, że odrzucono milion podpisów pod wnioskiem o referendum, walczymy dalej o nasze dzieci i domagamy się – jako rodzice, jako najważniejsze osoby dla naszych dzieci – prawa do decydowania o ich edukacji. Dziś po raz kolejny udajemy się do szefów klubów wszystkich partii, bez względu na jakiekolwiek poglądy polityczne. Walczymy o to, żeby polski parlament uszanował głos rodziców – powiedziała Karolina Elbanowska ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców.

Dziś przed południem reprezentanci Stowarzyszenie spotkają się z Andrzejem Dudą, kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta i przewodniczącym Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Rafałem Grupińskim.

Wiceprezes PiS Beata Szydło, szefowa sztabu wyborczego Andrzeja Dudy, podkreśla, że wszystkie projekty obywatelskie powinny być rozpatrywane przez Sejm.

– W pakiecie demokratycznym, który zgłosiliśmy w Sejmie, w formie ustawy mówiliśmy, że wszystkie projekty obywatelskie powinny przejść przez debatę w Sejmie i trafić do komisji. Oznacza to, że nie można ich odrzucać w pierwszym czytaniu – to jest główne założenie. Natomiast rodzice mają także prawo do decydowania o tym, kiedy ich dzieci mają pójść do szkoły i jaka ma być ich edukacja. Ta inicjatywa ma nasze poparcie. (…) Andrzej Duda spotka się z przedstawicielami komitetu, będą rozmawiali też o innych aspektach – podkreślił poseł Beata Szydło.

Za obywatelskim projektem ustawy opowiedzieli się już politycy SLD i Klubu Parlamentarnego Sprawiedliwa Polska. Kandydat PSL-u na prezydenta Adam Jarubas zapowiedział, że będzie przekonywał ludowców do poparcia ustawy.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj