fot. flickr.com

Resort sprawiedliwości apeluje do premiera o interwencję ws. decyzji KE o odebraniu środków unijnych polskim miastom, które sprzeciwiły się ideologii LGBT

Komisja Europejska odebrała środki unijne sześciu polskim miastom. Chodzi o te samorządy, które przyjęły uchwały przeciwko rozpowszechnianiu ideologii LGBT. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oczekuje w tej sprawie reakcji premiera.

W ramach programu „Partnerstwo miast” Komisja Europejska odmówiła unijnych środków sześciu polskim miastom. Dotyczyło to tych samorządów, które przyjęły uchwały przeciwne ideologii LGBT. Wiele razy samorządowcy, którzy zdecydowali się na taki krok, wskazywali, że nie walczą z ludźmi, ale postulatami legalizacji związków homoseksualnych i adopcji dzieci przez takie pary. Nie chcieli też, by środowiska homoseksualne bezprawnie wchodziły do szkół, ingerując w ten sposób w konstytucyjne prawo rodziców do wychowania dzieci według własnych przekonań. Teraz – właśnie za taki sprzeciw – chce ich karać Komisja Europejska.

– Nie zgodzimy się na to, żeby polskie samorządy były poddawane bezprawnej presji, bezprawnym działaniom ze strony Komisji Europejskiej – podkreślił Zbigniew Ziobro.

Dlatego minister Zbigniew Ziobro zwrócił się do premiera z prośbą, by ten podjął działania wobec Komisji Europejskiej. Środowisko Solidarnej Polski wskazuje, że działania unijnych urzędników to przedsmak tego, co wydarzyłoby się, gdyby Polska wyraziła zgodę na unijny mechanizm powiązania budżetu z praworządnością.

– Traktat Unii Europejskiej wyraźnie stanowi, że KE, wszystkie organy UE mają obowiązek szanować tożsamość narodową poszczególnych państw; mają obowiązek szanować zasadę równości samorządów i obywateli, których prawem jest swobodne kształtowanie własnych poglądów na temat opinii, przekonań, poglądów, które nie mogą być w żaden sposób cenzurowane i nie może być na nie wywierana żadna presja związana z jakąkolwiek ideologią czy poglądami takich lub innych urzędników europejskich – zaznaczył szef resortu sprawiedliwości.

Działania Komisji Europejskiej uderzają w Kartę Praw Podstawowych Unii Europejskiej. Są zaprzeczeniem traktatów – dodał wiceminister Marcin Warchoł.

– Prawo UE, traktaty, wskazują na równość wszystkich obywateli w dostępie do środków unijnych. W art. 4 podkreślają zasadę tożsamości każdego z krajów – zwrócił uwagę Marcin Warchoł.

Jednym z tych samorządów, które poprzez uchwałę chciały wyrazić swój sprzeciw wobec ideologii LGBT, była Nowa Dęba, gdzie właśnie wczoraj przebywali przedstawiciele resortu sprawiedliwości.

TV Trwam News

drukuj