fot. https://twitter.com/PKPIntercityPDP

Resort infrastruktury chce przedłużyć do końca marca darmowe przejazdy pociągami dla Ukraińców

Resort infrastruktury chce, aby ukraińscy uchodźcy mogli bezpłatnie podróżować pociągami do końca marca – przekazał wiceminister Andrzej Bittel. Dzięki pracy kolejarzy do Polski dotarło już ponad 300 tysięcy obywateli Ukrainy. Uchodźcy otrzymali ponad 900 tysięcy darmowych biletów kolejowych.

Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury, wskazał, że polskie koleje mogą transportować uciekających przed wojną Ukraińców dzięki pracy kolejarzy ukraińskich, którzy dowożą ich na granicę.

– Kolejarze ukraińscy wykonują w tej chwili ogromną pracę. Według naszych informacji 45 z nich zginęło. Musimy wyrazić im wdzięczność i ogromny szacunek. Dzięki ich ciężkiej pracy ponad 300 tysięcy uchodźców wojennych dotarło pociągami na polską ziemię, do Przemyśla, Chełma i w inne miejsca. Dzięki temu możemy też dalej przemieszczać uchodźców wojennych po naszym kraju. W ostatnim miesiącu uruchomiliśmy ponad 1600 pociągów okazjonalnych. Pociągami specjalnymi i rozkładowymi odprawiliśmy ponad 330 tysięcy pasażerów w różnych kierunkach – wskazywał Andrzej Bittel.

Wiceminister infrastruktury podał, że do Czech i Niemiec kolej zawiozła ponad 200 tysięcy obywateli Ukrainy. Andrzej Bittel wskazał, że w proces ten angażują się także koleje niemieckie, czeskie czy austriackie.

Uchodźcy podróżujący polskimi pociągami mogą liczyć na bezpłatne bilety. Resort infrastruktury chce, aby było to możliwe do końca marca. Wraz z ambasadorem Ukrainy zaapelował jednak o nienadużywanie tej oferty.

https://twitter.com/MI_GOV_PL/status/1507314728095342603

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl