fot. pixabay.com

Resort finansów rozważa tymczasowe zamknięcie kolejnych sektorów gospodarki

Minister finansów powiedział, że nie można wykluczyć zamknięcia na jakiś czas kolejnych sektorów. Zdaniem szefa resortu Tadeusza Kościńskiego, kluczowe będą w najbliższym czasie wyniki dotyczące zachorowań na COVID-19.

W „Polskim Radiu” minister podkreślał, że jeśli będzie społeczna dyscyplina w związku z pandemią, to inne obostrzenia nie będą potrzebne.

Tadeusz Kościński wyraził nadzieję, że w Polsce uda się uniknąć ogólnokrajowego lockdownu, a ten lokalny może być w dużych miastach.

Sektory, które – w ocenie ministra – najbardziej odczują obostrzenia, to m.in. gastronomia, rozrywka, fitness i sprzedaż detaliczna na targowiskach.

– Mam nadzieję, że te obostrzenia, które są, że jeśli wszyscy będziemy przestrzegać dyscypliny, to kolejne nie będą potrzebne. Jak widać, w niektórych miejscach liczba zakażeń dalej rośnie, więc nie można wykluczyć, że niektóre sektory też niestety będą tymczasowo zamknięte – powiedział Tadeusz Kościński.

Minister, odnosząc się do uchwalonej wczoraj noweli budżetu, zapewnił, że w przyszłym roku programy społeczne nie zostaną okrojone.

Tadeusz Kościński nie przewiduje też drastycznego wzrostu inflacji. Według ministra do końca tego roku wyniesie ona 3,3 proc., a w przyszłym będzie to około 1,8 proc.

 

RIRM

drukuj