fot. TV Trwam News

Rekolekcje kapelanów Ochotniczej Straży Pożarnej i Państwowej Straży Pożarnej w WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwają rekolekcje kapelanów Ochotniczej Straży Pożarnej i Państwowej Straży Pożarnej. Bierze w nich udział ok. 120 kapłanów z całej Polski.

W programie pięciodniowego spotkania znalazły się: modlitwa, konferencje oraz zwiedzanie Torunia i okolic. Ks. Mariusz Stasiak, kapelan kujawsko-pomorskich strażaków zwraca uwagę na znaczenie tych rekolekcji.

– Ktoś kiedyś pięknie powiedział, że strażacy są od tego, aby ratować ciało człowieka, jego zdrowie, jego mienie, jego dobytek i zwierzęta itd., a kapelani są od tego, aby ratować, leczyć i pomagać wnętrzu strażaków i tych, którym oni spieszą na ratunek. To są takie dni, w których można napełnić się na nowo Bożą Łaską, Bożą Miłością, „naładować akumulatory”, aby mieć siłę by ratować w codzienności wnętrze strażaków i tych, którzy ich pomocy potrzebują – podkreślił ks. Mariusz Stasiak.

Centralnym punktem przedostatniego dnia spotkania była Msza św. sprawowana w południe w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II. Eucharystii przewodniczył ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita Gdański.

Rekolekcje kapelanów Ochotniczej Straży Pożarnej i Państwowej Straży Pożarnej zakończą się jutro.

RIRM

drukuj