fot. youtube.pl

Rejs tratwy „Pielgrzym” z Wyszkowa do Torunia. Inicjatywie patronuje św. Jan Paweł II

Trwa rejs tratwy „Pielgrzym”, którego celem jest sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. W tym roku w rejsie uczestniczą kajakarze. Organizatorzy zapraszają do wspólnej wioślarskiej wyprawy, której patronuje Papież Polak. 

Wyjątkowy rejs rozpoczął się 3 lipca w Wyszkowie pod Warszawą, a w czwartek swój przystanek miał 120 km dalej – w Czerwińsku nad Wisłą. Pomysłodawcą i budowniczym tratwy „Pielgrzym” jest Wojciech Chodkowski, żeglarz natchniony nauką św. Jana Pawła II.

– Naszym pragnieniem jest, by nasza wodna pielgrzymka rzekami docierała do Torunia w pierwszy weekend lipca każdego roku i wspominała miłość Ojca Świętego do przyrody oraz pamięć o Papieżu Polaku – wskazał Wojciech Chodkowski.

Załoga od czterech lat przemierza morskie i śródlądowe szlaki wodne. W tym roku tratwie „Pielgrzym” towarzyszą kajakarze. Rejs to doskonała okazja, aby lepiej poznać uroki przyrody w towarzystwie ekspertów.

– To są bardzo wartościowi ludzie, mający niesamowitą wiedzę, doświadczenie i przekaz o polskich rzekach, morzu, w ogóle o zbiornikach wodnych – mówił Adam Szymański, uczestnik rejsu.

Każdy może dołączyć do rejsu tratwą „Pielgrzym”. Organizatorzy oraz uczestnicy wyprawy zachęcają wszystkich niezależnie od poglądów czy wieku. Odcinki nie są wymagające, a uczestnicy rejsu mogą czuć się bezpiecznie.

– Jesteśmy tutaj grupą zawodowców, więc każdy może się poczuć tutaj bezpiecznie. Kajakarze, jeżeli tylko poczują, że tracą siły – choć to się nie zdarza – mogą wsiąść do nas na łódkę, mogą coś zjeść, wypić, podróżować wspólnie z nami – powiedział Andrzej Lanczewski, marynarz z Fundacji Szlakiem Wisły.

W wyzwaniach nie jesteśmy sami i towarzyszy nam św. Jan Paweł II – podkreślił kapitan rejsu, Marek Padjas.

– Zawsze rano o 8.00 stajemy przy maszcie i śpiewamy „Kiedy ranne wstają zorze”, a wieczorem, kiedy docieramy do docelowego miejsca – znowuż podsumowujemy dzień, czyli śpiewamy „Wszystkie nasze dzienne sprawy”. Trzymamy się za ręce i to daje nam siły na następny dzień. Myślę, że z tą ideą dotrzemy do naszego Westerplatte – zaznaczył wiceprezes Ligii Morskiej i Rzecznej.

Rejs przepłynie jeszcze przez Płock, Włocławek oraz Nieszawę. Zakończy się 14 lipca Mszą św. w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl