fot. PAP/Grzegorz Jakubowski

RDI wnioskuje do marszałek Sejmu o ukaranie J. Scheuring-Wielgus i U. Zielińskiej

Reduta Dobrego Imienia zwróciła się do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o skierowanie sprawy posłanek Joanny Scheuring-Wielgus (SLD) oraz Urszuli Zielińskiej (KO) do Komisji Etyki w celu ich ukarania za nazwanie „łapanką” działań policji w trakcie zajść na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie

W piątek sąd zdecydował o zastosowaniu aresztu dla Michała Sz. W związku z tym, w piątek przed warszawską siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii odbył się protest. Protestujący przeszli na Krakowskie Przedmieście, gdzie doszło do starć z policją – zaatakowany został m.in. radiowóz. Policja zatrzymała 48 osób.

Następnego dnia wieczorem na placu Defilad pod PKiN odbyła się manifestacja poparcia dla tzw. społeczności LGBT. Podobne manifestacje odbyły się w sobotę m.in. w Krakowie i Poznaniu.

„Reduta Dobrego Imienia domaga się ukarania parlamentarzystek SLD oraz KO za używanie skandalicznego słownictwa na działania Polskiej Policji, która stojąc na straży prawa przywracała porządek na Krakowskim Przedmieściu w czasie burd wywołanych przez środowiska LGBT” – napisano w komunikacie RDI.

Poinformowano, że RDI zwróciła się do marszałek Sejmu Elżbiety Witek z listownym apelem o ukaranie dwóch polskich parlamentarzystek Joanny Scheuring–Wielgus oraz Urszuli Zielińskiej.

„Obie posłanki na Sejm RP w mediach społecznościowych opisały działania Polskiej Policji, która przywracała porządek na Krakowskim Przedmieściu w czasie burd wywołanych przez środowiska LGBT, używając słowa +łapanka+” – głosi komunikat RDI.

„Z oburzeniem przeczytałem komentarze obu parlamentarzystek, które z premedytacją użyły określenia +łapanka+ na działania Policji. Intencja tego typu działań jest bardzo klarowana. Chodzi o to, aby zrównać w świadomości ludzi działania Policji stającej na straży prawa i porządku z działaniami niemieckiego okupanta. Na takie skandaliczne działania nie ma zgody. Policja działała zgodnie z prawem, zaprowadzała porządek w czasie burdy wywołanej przez agresywnych działaczy LGBT” – ocenił prezes Fundacji Reduta Dobrego Imienia Maciej Świrski .

Wskazał, że „użycie przez obie posłanki słowa +łapanka+ na działania Policji mające miejsce ostatnio Warszawie, w której niemiecki okupant w latach 1939-1944 organizował łapanki, aby pochwyconych ludzi rozstrzeliwać w egzekucjach lub wywozić do niemieckich obozów zagłady jest skandalem i brakiem szacunku dla ofiar niemieckich zbrodni”.

„Jest także zniesławieniem polskiej Policji i jej Funkcjonariuszy” – dodał.

W komunikacie przekazano, że Reduta Dobrego Imienia wnosi do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o skierowanie sprawy poseł Joanny Scheuring–Wielgus oraz Urszuli Zielińskiej do Komisji Etyki celem ich ukarania za skandaliczne zachowanie.

PAP/radiomaryja.pl

drukuj