fot. PAP/Rafał Guz

RDI pozywa niemieckiego przedsiębiorcę za mowę nienawiści wobec Polki

Reduta Dobrego Imienia złożyła pozew cywilny i doniesienie do prokuratury przeciwko niemieckiemu przedsiębiorcy Hansowi G. Ma to związek z mową nienawiści, jaką G. miał kierować wobec polskiej pracownicy Natalii Nitek.

Sprawa ujrzała światło dzienne, gdy media opublikowały nagranie, w którym szef firmy POS SYSTEM Sp. z o.o. z Kosakowa dopuścił się znieważenia na tle narodowościowym.

Hans G. wielokrotnie znieważał swoją pracownicę i traktował ją w sposób urągający cywilizowanym normom – mówi Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia.

To traktowanie wynikało, po pierwsze, z narodowości Pani Natalii,  która jest Polką. Hans G. w słowach, w których się wypowiadał, uważa Polaków  po prostu za podludzi. Używał niemiecko-hitlerowskiej mowy nienawiści w stosunku do Pani Natalii. Drugim elementem tego prześladowania było to, że Pani Natalia jest członkinią Prawa i Sprawiedliwości, w związku z czym przekonania polityczne i działalności polityczna Pani Natalii także Hansowi G. nie odpowiadały. Traktował ją w sposób, można powiedzieć, okrutny – zaznacza Maciej Wąsik.

Reduta Dobrego Imienia w pozwie cywilnym przeciw Hansowi G. domaga się zadośćuczynienia w postaci 150 tys. zł na Muzeum Piaśnica, które dokumentuje historię zbrodni dokonaną przez Niemców na miejscowej ludności.

RIRM

drukuj