fot. wikipedia

35. Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę

„Młodzi nie dajcie się zniewolić” – to tegoroczne hasło 35. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę. Do duchowej stolicy Polski przybyły dziś wspólnoty trzeźwościowe, członkowie i sympatycy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz wszyscy, którym bliska jest sprawa trzeźwości rodziny i narodu polskiego.

Pielgrzymowanie rozpoczęła się o godz. 15.00 w kaplicy św. Józefa Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Modlitwom przewodniczy ks. bp Tadeusz Bronakowski. Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości zwraca uwagę na hasło tegorocznego spotkania.

– Hasłem naszej pielgrzymki są słowa: „młodzi, nie dajcie się zniewolić”. Inspiracją tego przesłania są słowa św. Jana Pawła II, który w Poznaniu przestrzegał młodzież „Nie dajcie się zniewolić, nie dajcie się skusić pseudowartościami, półprawdami, urokiem miraży, od których później będziecie się odwracać rozczarowani, poranieni, a nawet ze złamanym życiem”. Pamiętajmy, że nie będzie trzeźwości młodych ludzi, jeśli nie będzie przykładu i odpowiedzialności nas dorosłych – mówi ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Pielgrzymka zakończy się w niedzielę o godzinie 9.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie sprawowana będzie Msza święta. Podczas Eucharystii metropolii gdańskiej przekazany zostanie Sztandar Apostolstwa Trzeźwości.

RIRM

drukuj