Maria Celeste Crostarosa ogłoszona błogosławioną

Założycielka Zakonu Sióstr Redemptorystek – Maria Celeste Crostarosa, dołączyła dziś do grona błogosławionych. Uroczystość beatyfikacyjna odbyła się we włoskim mieście Foggia.

Spotkanie rozpoczęło się obrzędem, podczas którego ks. kard. Angelo Amato odczytał List Apostolski Ojca Świętego Franciszka.

– Mocą naszej władzy urzędu apostolskiego zezwalamy, aby czcigodna Służebnica Boża Maria Celeste Crostarosa, mniszka, założycielka Zakonu Najświętszego Odkupiciela, która naśladując życie Chrystusa poprzez radykalne ofiarowanie siebie, stała się żywą pamiątką jego zbawczej miłości dla wszystkich, od tej chwili nosiła tytuł błogosławionej i aby obchodzono jej święto w dniu 11 września w miejscach  i zgodnie z regułami ustalonymi przez prawo. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. Podpisano w Rzymie. Franciszek, papież –  odczytał ks. Kardynał.

W homilii podczas Mszy św. beatyfikacyjnej wysłannik Ojca Świętego Franciszka przedstawił postać nowej błogosławionej. Jak podkreślił, jej życie pokazuje upartą wytrwałość w realizacji własnego powołania, a także w posłuszeństwiu woli Bożej, która objawiła się przez wielość perypetii i przeszkód.

W tym kontekście, powołując się na słowa św. Piotra Favre, ks. kard. Angelo Amato powiedział, że wszyscy święci są arcydziełami Boga, wykonanymi Jego własnymi rękami.

– Są to świecące reflektory, które zapalają nadzieję w ciemnej nocy ludzkiej koegzystencji. Przede wszystkim święci to nie ludzie z piasku, pozbawieni konsystencji, którzy kruszą się jak zamki, budowane przez dzieci na brzegu morza. Święci to ludzie mocni i odważni, którzy chlubią się swoim człowieczeństwem, odnawiając każdego dnia smak i wolę życia, dobrego życia. Stworzeni przez Boga, święci posiadają wytrzymałość umocnioną przez łaskę – podkreślił ks. kard. Angelo Amato.

Maria Celeste Crostarosa urodziła się w Neapolu 31 października 1696 roku.

Wspólnie ze św. Alfonsem Marią Liguorim rozeznała natchnienie Ducha Świętego, aby założyć nowe zgromadzenie misyjne – Zakon Najświętszego Odkupiciela. Jego celem stało się głoszenie Dobrej Nowiny ubogim i samotnym.

Transmisję z dzisiejszych uroczystości przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl