fot. flickr.com

RCB apeluje o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, które mogą potrzebować pomocy w okresie zimowym

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje, aby szczególnie w zimie nie być obojętnym i nie pozostawiać osób bezdomnych bez pomocy.

Temperatury za oknami nie wskazują, że jest zima. Przy takiej pogodzie możliwe jest jednak wychłodzenie organizmu, które może prowadzić do śmierci.

Od 1 listopada zmarło już kilkanaście osób. RCB apeluje, aby zadbać o siebie, ale także zauważyć osoby, które mogą potrzebować pomocy – mówi Anna Adamkiewicz z RCB.

– Pamiętajmy o tym także teraz, żeby zwracać uwagę na swoje bezpieczeństwo, czyli na to, czy jesteśmy np. odpowiednio ubrani, ale też na osoby, które są wokół nas. Jeżeli widzimy jakieś osoby, które po prostu leżą nieprzytomne na ulicy albo wiemy o kimś, kto jest słabszy, chory, przebywający w nieogrzewanych pomieszczeniach, zadzwońmy pod numer alarmowy 112. Ten telefon może uratować komuś życie, a nam naprawdę nie zajmie dużo czasu – podkreśla Anna Adamkiewicz.

Numery alarmowe są czynne całą dobę. W ubiegłym roku z powodu wychłodzenia organizmu zmarły 73 osoby.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl