fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Rafał Trzaskowski chce delegalizacji ONR

O rozwiązanie „ruchów faszystowskich” Rafał Trzaskowski zwrócił się dziś do Prokuratora Generalnego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Wniosek Rafała Trzaskowskiego o delegalizację Obozu Narodowo Radykalnego to gra polityczna – ocenił kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki.

Kandydat Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta stolicy podczas konferencji przy pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie podkreślał, że w Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki wskazał, że wniosek złożony przez Rafała Trzaskowskiego nie leży w kompetencji samorządu.

– Mogę wspierać wszystkie wnioski o delegalizację ruchów faszystowskich, delegalizację prawdziwych ruchów faszystowskich, ale jeszcze raz chcę to podkreślić: ja nie uważam, żeby to była najważniejsza sprawa w Warszawie. Najważniejsza sprawa w Warszawie to jest poprawa jakości życia mieszkańców, nie chcemy Warszawy ideologicznej. Chcemy Warszawę pragmatyczną, która rozwiązuje problemy naszego miasta. Charakterystyczne jest to, że przecież ten wniosek, o którym mówił dzisiaj mój szanowny konkurent, można złożyć do co najmniej kilku instytucji, ale on składa akurat do Ministerstwa Sprawiedliwości. Dlaczego? To jest po prostu tylko i wyłącznie gra polityczna, a ja nie chcę, żeby Warszawa była uwikłana w takie ideologiczne, partyjne gry – skomentował Patryk Jaki.

Patryk Jaki dodał też, że on już wcześniej niż jego kontrkandydat wnioskował o delegalizację ruchów faszystowskich w Polsce. Ale – jak dodał – tego typu sprawy nie są najważniejsze z punktu widzenia rozmowy o samorządzie. Wśród najważniejszych wymienił m.in. problemy komunikacyjne Warszawy i budowę nowych mieszkań w stolicy.

RIRM

drukuj