J. Sellin: R. Trzaskowski jest synem politycznym H. Gronkiewicz-Waltz

Poważny kandydat na prezydenta Warszawy powinien mieć bardziej kompetentną wiedzę, a nie tak elementarnie mylić się ws. reprywatyzacji. Tak do wypowiedzi w TVP Info Rafała Trzaskowskiego z Platformy Obywatelskiej odniósł się wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Kandydat Platformy na prezydenta stolicy odciął się od rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz i przedstawił sprzeczne dane ws. reprywatyzacji. Porównywał skalę decyzji reprywatyzacyjnych za rządów Gronkiewicz-Waltz i Lecha Kaczyńskiego.

Jak mówił, chce odbudować zaufanie do warszawskiego Ratusza. Mimo, że był szefem kampanii wyborczej Hanny Gronkiewicz-Waltz, nazwał to epizodem i zasłaniał się późniejszym pobytem w Brukseli. Nie zajmowałem się reprywatyzacją – wskazał.

Wiceminister kultury Jarosław Sellin jest zdziwiony poziomem wiedzy Rafała Trzaskowskiego na temat reprywatyzacji w Warszawie.

– Jak patrzymy na poszczególne lata, to jest dziesięć razy więcej w czasach Hanny Gronkiewicz-Waltz w konkretnym roku niż przedtem, więc dobrze by było, żeby – jak mam nadzieję – poważny kandydat na prezydenta stolicy nt. Warszawy miał bardziej kompetentną wiedzę, a nie tak elementarnie się mylił w sprawie faktów. Można powiedzieć, że i ze względu na różnicę wieku Rafał Trzaskowski jest synem politycznym Hanny Gronkiewicz-Waltz. Współpraca przez lata była ścisła łącznie z prowadzeniem jej kampanii wyborczej. Przedtem przez wiele lat nie słyszałem jakichkolwiek głosów krytycznych wobec władzy Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie. Zawsze była bardzo silnie popierana przez cała Platformę Obywatelską – akcentował Jarosław Sellin.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna oświadczył w czwartek, że chciałby, żeby Rafał Trzaskowski był kandydatem PO i całej zjednoczonej opozycji na prezydenta stolicy. Wcześniej Nowoczesna zapowiedziała, że jej kandydatem na to stanowisko będzie członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Paweł Rabiej.

RIRM

drukuj