Radio Maryja najaktywniejszym i najczęściej wspominanym profilem na Twitterze wśród stacji radiowych

Profil Radia Maryja na Twitterze jest najczęściej wspominanym w listopadzie profilem wśród rozgłośni radiowych. Toruńska rozgłośnia okazała się również najlepsza pod względem aktywności wśród stacji radiowych – wynika z danych firmy SoTrender.

Twitterowy profil Radia Maryja awansował w listopadzie z trzeciego na pierwsze miejsce w kategorii „Wzmianki”. Toruńska rozgłośnia cytowana była 6 583 razy, co daje przyrost w wysokości 38 proc. porównaniu do poprzedniego badania. Na drugim miejscu znalazło się Polskie Radio 24, które cytowane było 6 200 razy, a Radio TOK FM z liczbą 4 681 wzmianek zajęło trzecią lokatę.

Profil Radia Maryja na Twitterze jest również liderem w kategorii aktywności wśród stacji radiowych w listopadzie. Z badania przeprowadzonego przez firmę SoTrender wynika, że Radio Maryja osiągnęło 56 279 polubień, retweetów i odpowiedzi. To o niemal 14 tys. więcej niż drugie w zestawieniu Polskie Radio 24, które osiągnęło liczbę 42 532. Trzecie miejsce zajęła Trójka Polskie Radio z wynikiem 14 363.

W badaniu przedstawiono także liczbę obserwujących twitterowe profile stacji radiowych w listopadzie. Na pierwszym miejscu znajduje się Radio TOK FM z 322 297 „followersami”. Drugie miejsce należy do radia ESKA, które obserwuje 74 496 osób. Natomiast na trzecim miejscu jest Trójka Polskie Radio (47 002 obserwujących). Profil Radia Maryja obserwuje 22 603 osoby, dzięki czemu toruńska rozgłośnia uplasowała się na siódmej pozycji.

RIRM

drukuj