Rada Bezpieczeństwa ONZ dyskutuje o projekcie rezolucji ws. Syrii

Rada Bezpieczeństwa ONZ zebrała się wczoraj wieczorem czasu lokalnego, by omówić projekt rezolucji w sprawie likwidacji syryjskiej broni chemicznej. Jak poinformowały amerykańskie i brytyjskie źródła oficjalne, głosowanie możliwe jest już jutro.

Z tekstem rezolucji muszą zapoznać się wszyscy członkowie Rady Bezpieczeństwa ONZ. Ambasador Wielkiej Brytanii przy ONZ Mark Lyall Grant powiedział, że głosowanie możliwe będzie już w piątek wieczorem (czasu miejscowego).

Potwierdził to także agencji AFP przedstawiciel administracji waszyngtońskiej. Pięciu stałym członkom Rady Bezpieczeństwa ONZ – USA, Rosji, Chinom, Francji i Wielkiej Brytanii – udało się w czwartek osiągnąć porozumienie w sprawie projektu rezolucji dotyczącej likwidacji syryjskiej broni chemicznej.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl