fot. facebook.com

R. Winnicki: Konfederacja podejmuje sztandar walki o nową Polskę

Konfederacja Wolność i Niepodległość podejmuje sztandar walki o nową Polskę: przejrzystych zasad, prostego prawa i niskich podatków – mówił we wtorek podczas wielkopolskiej konwencji wyborczej Konfederacji w Poznaniu prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki.

Jak podkreślił Winnicki, Konfederacja ma szanse wejść do Sejmu, wszystko zależy jednak od mobilizacji wyborców, którzy w najbliższych wyborach pójdą do urn.

„Poznań nie musi być platformerski, PiS-owski, tęczowy, różowy. Może być normalny, polski, narodowy i wolnościowy. I taki właśnie może być Poznań, taka może być Wielkopolska. Nie mam wątpliwości, że liderzy naszych list, razem ze wszystkimi kandydatami, są tą ekipą, która zmieni oblicze Wielkopolski” – mówił Robert Winnicki.

Jak zapowiedział, w najbliższą sobotę, na centralnej konwencji wyborczej w Warszawie zaprezentowane zostaną propozycje Konfederacji „w zakresie dobrowolnego ZUS-u, zniesienia PIT oraz pakietu dla przedsiębiorców, którzy są największymi przegranymi tej kampanii wyborczej”.

„Konfederacja wychodzi do przedsiębiorców i mówi: macie alternatywę. Nie musicie wybierać między Jarosławem +Hugo Chavezem+ Kaczyńskim, a Grzegorzem +Pablo Escobarem+ Schetyną” – powiedział lider Konfederacji.

Robert Winnicki mówił też, że to Konfederacja „podejmuje sztandar walki o nową Polskę; o Polskę bez układów i układzików, o Polskę przejrzystych zasad, prostego prawa, niskich podatków, skutecznej walki na arenie międzynarodowej – Polskę, która nie będzie zmieniała klęczników: z moskiewskiego na berliński, z berlińskiego na waszyngtoński, z waszyngtońskiego na telawiwski”.

Jedynką na liście do Sejmu KW Konfederacja Wolność i Niepodległość w okręgu poznańskim jest Jakub Mierzejewski. W okręgu pilskim liderem jest Adam Urbański, konińskim – Anna Bryłka, kaliskim – Witold Stoch.

PAP

drukuj