fot. twitter.com/KONFEDERACJA_

Facebook zablokował profil Konfederacji

Facebook zablokował profil Konfederacji. Politycy partii mówią o próbie ingerencji w Polską demokrację. Zapowiadają walkę o swoje prawa. Chcą też uchwalenia ustawy zapewniającej większą ochronę prawną swobody wypowiedzi w internecie.

https://twitter.com/krzysztofbosak/status/1478708297247211521

Profil obserwowało ponad 671 tysięcy osób. Internetowy gigant zablokował konto partii, powołując się na rzekome złamanie zapisów regulaminu serwisu dotyczących informacji o COVID-19. Informacje o planach Facebooka przekazał minister Janusz Cieszyński. Pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa zapewnił, że nie ma zgody na równych i równiejszych w sieci.

„Pisanie, że covid jest powodem zdjęcia konta legalnie działającej partii politycznej w sytuacji, w której wisi cała masa fanpage’y, które zajmują się wyłącznie dezinformacją to narracja, która nie trzyma się kupy” – napisał na Twitterze Janusz Cieszyński.

Profil Konfederacji był największym i najpopularniejszym profilem partii politycznej w Polsce.

– Odbieramy tę sytuację jako ingerencję w Polską demokrację, jako ingerencję nie na rzecz prawdy, ale na rzecz zawężenia swobody debaty, na rzecz zawężenia swobody wyboru politycznego – podkreślił Krzysztof Bosak.

Politycy Konfederacji zapowiadają pozew cywilny przeciwko Facebookowi. Domagają się również uchwalenia ustawy zapewniającej skuteczną ochronę swobody wypowiedzi w internecie. Rok temu największe portale społecznościowe zablokowały konta prezydenta USA Donalda Trumpa.

Działalność internetowych gigantów wymaga zewnętrznej kontroli – wskazała politolog dr Lucyna Kulińska.

– W to muszą wejść państwa, grupy państw, a może nawet ONZ, żeby tę sprawę uporządkować, żebyśmy odzyskali wolność. W tej chwili jesteśmy zewidencjonowanymi niewolnikami takich portali – oceniła politolog.

Facebook od dawna blokuje i ustawa treści publikowane przez środowiska konserwatywne i katolickie. Ogranicza również ich zasięgi.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl