fot. PAP/Paweł Supernak

R. Trzaskowski ogłosił powołanie stowarzyszenia samorządowego Ruch Wspólna Polska

Powołanie stowarzyszenie samorządowe Ruchu Wspólna Polska – ogłosił w czwartek prezydent Warszawy, lider Ruchu Wspólna Polska Rafał Trzaskowski na wspólnej konferencji z prezydentami Poznania, Opola, Białegostoku i prezydenta-elekta Rzeszowa.

Rafał Trzaskowski pojawił się na konferencji prasowej zorganizowanej w Warszawie przed Pałacem Kultury i Nauki w towarzystwie prezydentów: Poznania – Jacka Jaśkowiaka, Białegostoku – Tadeusza Truskolaskiego, Opola – Arkadiusza Wiśniewskiego i prezydenta-elekta Rzeszowa Konrada Fijołka.

„Oprócz fundacji Ruchu Wspólna Polska powołujemy również stowarzyszenie samorządowe” – ogłosił Trzaskowski zapowiadając, że będzie proponował, aby towarzyszący mu prezydenci kilku miast „objęli bardzo ważne stanowiska w tym stowarzyszeniu”.

Stowarzyszenie ma się nazywać również Ruch Wspólna Polska.

„Naszym celem jest zwyciężenie w wyborach parlamentarnych, pokonanie PiS-u (…). Ten pierwszy krok został wykonany w Rzeszowie i do tego potrzebna jest jedność” – podkreślał nawiązując do tego, że Konrad Fijołek był wspólnym kandydatem opozycji – KO, PSL, Lewicy, Polski 2050, w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa.

Zaznaczył, że wybory w Rzeszowie pokazały, iż trzeba szukać nowych środowisk i konsolidować samorządy, a także szukać nowej energii i nowych ludzi, stąd organizacja jesienią w Olsztynie projektu Campus Polska Przyszłości.

„Jeżeli będzie po stronie opozycyjnej, jeżeli będą partie polityczne, samorządowcy, nowi ludzie, wtedy jestem absolutnie przekonany, że – dokładnie tak jak w Rzeszowie – wygramy kolejne wybory” – powiedział Rafał Trzaskowski.

Powstanie Ruchu Wspólna Polska Rafał Trzaskowski ogłosił w październiku 2020 roku. Na przełomie sierpnia i września ruch organizuje Campus Polska Przyszłości, czyli tygodniowe wydarzenie na terenie Kortowa, miasteczka akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Podczas tego spotkania uczestnicy – w wieku od 18 do 35 lat – mają dyskutować o najważniejszych sprawach dla młodego pokolenia, w tym polityce klimatycznej, czy edukacji. Zaplanowano także spotkania z ludźmi sportu, kultury, nauki.

PAP

drukuj