fot. PAP/Radek Pietruszka

[TYLKO U NAS] S. Kaleta: Rafał Trzaskowski nie jest zainteresowany sprawowaniem władzy w mieście

Rafał Trzaskowski – od swojego zaprzysiężenia – do sali, gdzie odbywają się sesje Rady Miasta, już nie wrócił. Pokazuje to, że nie jest zainteresowany realnym sprawowaniem władzy w mieście – powiedział w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Sebastian Kaleta.

Rada Warszawy zbierze się, by omówić wysokość bonifikaty przy przekształcaniu gruntów. Prezydent Rafał Trzaskowski zapewnił, że wrócą wyższe – 98-procentowe bonifikaty.

– To dosyć niepokojąca sytuacja, bo PO po raz kolejny pokazała, że nie jest wiarygodna w toku składania obietnic podczas kampanii wyborczej. Trzy dni przed wyborami głosowała za tą ustawą, natomiast dwa miesiące po wyborach już się z niej wycofała. To pokazuje, że jakakolwiek złożona w kampanii obietnica jest obietnicą bez pokrycia. To, że pod naciskiem opinii publicznej próbuje się z tego wycofać, wygląda dość absurdalnie, bo jeszcze kilka dni temu wszyscy radni PO bez problemu przegłosowali ustawę obniżającą bonifikatę – podkreślił Sebastian Kaleta.

Rafał Trzaskowski konferencję, na której ogłosił decyzję, zorganizował w Sejmie po rozmowie z Grzegorzem Schetyną, co zostało odebrane jako zależność prezydenta Warszawy od przewodniczącego PO.

– Przede wszystkim Rafał Trzaskowski próbował pokazywać się w kampanii jako niezależny polityk, taki, który wszystko miał policzone. Tymczasem okazuje się, że nie miał niczego policzonego i chce wyciągać ręce po pieniądze warszawiaków. Rakiem wycofał się z decyzji o bonifikatach po reprymendzie Grzegorza Schetyny – wskazał wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

Rafał Trzaskowski nie pojawia się na sesjach Rady Miasta, co pokazuje, że nie jest zainteresowany problemami warszawiaków – dodał Sebastian Kaleta.

– Przede wszystkim prezydent powinien być do dyspozycji radnych, bo radni przychodzą z problemami mieszkańców. Jest to też dobrym zwyczajem. Rafał Trzaskowski – od swojego zaprzysiężenia – do sali, gdzie odbywają się sesje Rady Miasta, już nie wrócił. Pokazuje to, że nie jest zainteresowany realnym sprawowaniem władzy w mieście, ale tym, by nie ponosić odpowiedzialności za trudne decyzje – wskazał.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem Sebastiana Kalety można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj