R. Telus: Nowoczesna została całkowicie wchłonięta przez PO

Nie milkną komentarze dotyczące roszad w partiach opozycyjnych. Wczoraj z klubu Nowoczesnej do PO przeszło 7 posłów, co oznacza, że Nowoczesna zamieniła się w koło poselskie. Nowoczesnej już nie ma; została całkowicie wchłonięta przez PO komentuje poseł PiS Robert Telus.

Wczoraj rano klub Nowoczesnej odrzucił uchwałę prezydium o powołaniu w Sejmie wspólnego klubu Koalicji Obywatelskiej. Połączenia chciała była już szefowa klubu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz, twierdząc, że umocni to Koalicję Obywatelską. To właśnie między innymi Kamila Gasiuk-Pihowicz, Kornelia Wróblewska oraz Marek Sowa opuścili Nowoczesną na rzecz PO. Przeciwniczką połączenia z Platformą od początku była Katarzyna Lubnauer. Przejście posłów do PO określiła jako „wrogie przejęcie”.

Nowoczesnej już nie ma – komentuje poseł PiS Robert Telus.

– Moim zdaniem Nowoczesnej już nie ma. Całkowicie została już wchłonięta przez PO i to już w wyborach samorządowych, bo było do przewidzenia to, że tworząc Koalicję Obywatelską z PO, Nowoczesna zniknie – dodaje Robert Telus.

Według posła Zbigniewa Gryglasa, problemem Nowoczesnej jest rezygnacja z własnej tożsamości.

– Odejście od zasady pewnego krytycyzmu wobec PO, bo Nowoczesna powstała jako alternatywa dla PO. Cóż się stało, że z oponenta ta formacja stała się częścią tego bloku politycznego – mówi Zbigniew Gryglas.

Klub parlamentarny PO zmienił nazwę na Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl