R. Sikorski: Nie miałem żadnej wiedzy w kwestii organizacyjnej wizyty prezydenta

Były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski składa zeznania ws. organizacji wizyty do Smoleńska z 10 kwietnia 2010 r. Jak wskazał, nie miał on żadnej wiedzy w kwestii organizacyjnej i zaznaczył, że do jego obowiązków należało kierowanie polityką zagraniczną.

Były szef MSZ na pytanie o rozdzielenie wizyt Donalda Tuska i prezydenta Lecha Kaczyńskiego odpowiedział, że nic nie wie. Pytany o charakter podróży, użył określenia – „pielgrzymka”.

Dariusz Fedorowicz, który stracił brata w katastrofie smoleńskiej, podkreśla, że zeznania Radosława Sikorskiego wskazują na lekceważącą postawę wobec wizyty w Katyniu.

Przebija głównie niewiedza ministra Sikorskiego i niepamięć. Oczywiście minister spraw zagranicznych nie odpowiadał za tak małoważny element prowadzenia polityki zagranicznej kraju, jakim – jego zdaniem – była wizyta prezydenta Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r. Po wypowiedziach Radosława Sikorskiego mogę stwierdzić, że ta wizyta w ogóle nie wiadomo, jaką miała rangę i została określona jako „pielgrzymka” – mówi Dariusz Fedorowicz.

Radosław Sikorski jest świadkiem w procesie Tomasza Arabskiego oraz innych urzędników. Zostali oni oskarżeni przez część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej o niedopełnienie obowiązków przy organizacji wizyty.

Urzędnikom grozi nawet do 3 lat więzienia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl